Статті

Фінальний етап ІІІ Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців (м. Чернігів)

19.04.17 tyrnir 119-22 квітня 2017 року

19-22 квітня 2017 року  відбувся Фінальний етап  ІІІ Всеукраїнського турніру юних філософів та релігіє знавців у якому взяли участь 73 учні 8–11 класів, представники п’ятнадцяти команд з Донецької, Волинської, Житомирської, Хмельницької, Івано-Франківської,  Миколаївської, Тернопільської, Чернігівської областей та міст Полтави, Сум, Черкас,  Харкова. Турнір був організуваний Міністерством освіти і науки України спільно з Управлінням освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, Всеукраїнським благодійним фондом «Східноєвропейська гуманітарна місія». Координатор турніру – Раїса Іванівна Євтушенко, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, заступник голови оргкомітету фінального етапу ІІІ Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців. Інтелектуальні змагання відбувалися на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського. Протягом  чотирьох днів команди змагалися у філософських знаннях, навичках публічно відстоювати власну та колективну думку, умінні виступати єдиною командою. Оцінювало роботу учасників компетентне журі, до складу якого увійшли викладачі вищих навчальних закладів, методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, досвідчені вчителі, представники Громадської ради з питань співпраці із Церквами і релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України. Очолила всеукраїнське журі Людмила Леонідівна Хоружа, завідувач кафедри теорії та історії педагогіки Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор.

Турнір виявився надзвичайно напруженим. Кожна команда змагалася в кількох відбіркових групах, виконуючи різні ролі: доповідачів, опонентів і рецензентів. Юні філософи та релігієзнавці демонстрували знання матеріалу (який часто виходив за рамки навчальної програми), уміння мислити по-філософськи, майстерне володіння словом, толерантне ведення дискусії, цілеспрямованість у досягненні мети, навички командної роботи та роботи в стресовій ситуації. Школярі оперували фактами з філософії та релігієзнавства, цитували відомих учених, філософів, логічно доводили свою думку.

На урочистому закритті турніру, який відбувся 22 квітня в Чернігівському обласному Палаці для дітей та юнацтва нагородили переможців:

Дипломи  першого ступеня вибороли команди: «Sensus» (Волинська область); «Діти Світла» (Снятинський район Івано-Франківської області); «Голос Феміди» (Житомирська область).

Дипломом другого ступеня нагороджено команди: «ОНІКС» Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 імені Максима Савченка Сумської міської ради; «Лідер» Полтавської області; збірну команду м. Сум «Viktoria»; «Кворум» м. Черкас.

Дипломи третього ступеня було вручено командам: «Агапе» м. Харкова і «Шукачі істини» Комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 ім. Д. Турбіна.

Дипломами четвертого ступеня нагороджені команди: «Нова генерація» (Первомайська гімназія Первомайської міської ради Миколаївської області); команда Комунального закладу Тернопільської обласної ради «Колегіум-інтернат «Знамення» з поглибленим вивченням предметів духовно-просвітницького спрямування; «Встав і вийшов у нірвану!» (м. Харків); збірна команда Чернігівської області «КЛюЧ»; «Раціо» (Хмельницька область); «Віра, Надія та Любов» (Донецька область).

Святковий настрій учасникам заходу подарували кращі творчі колективи Чернігівщини.

Інформація взята з сайту: http://choippo.edu.ua/